Mikołaj w Gminie Stare Juchy 2014

Inicjatywy » Archiwum projektów » Mikołaj w Gminie Stare Juchy 2014

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy serdecznie zaprasza na spotkania mikołajkowe wszystkie dzieci z terenu Gminy Stare Juchy (harmonogram spotkań załączamy poniżej). Kolejna, tegoroczna impreza mikołajkowa ma na celu podtrzymanie tradycji takich programów i spełnienie oczekiwań odbiorców – dzieci oraz ich rodziców. Jest to też wpisane w założenia rozwoju lokalnego, które realizowane są przez samorząd oraz organizacje pozarządowe.

Impreza jest organizowana w wielu miejscach, co jest decentralizacją organizacji wydarzeń kulturalnych i społecznych - ułatwiających dostęp i udział mieszkańców z terenów odległych od stolicy gminy, gdzie takie imprezy głównie się odbywają.

Przypominamy, wzorem lat ubiegłych dzieci od lat najmłodszych do dzieci uczęszczających do klas III włącznie Szkoły Podstawowej otrzymują paczki ze słodkościami, natomiast dzieci starsze obdarowywane są cukierkami. W Bibliotece i każdej świetlicy przedstawienie w wykonaniu Teatrzyku NARWAL.

Harmonogram:

5 grudnia 2014 (piątek)

Podczas zajęć lekcyjnych Mikołaj rozda cukierki w ZSS w Starych Juchach oraz Przedszkolu.

16.00 – 17.00 świetlica w Skomacku Wielkim – zapraszamy dzieci ze Skomacka Wielkiego, Skomacka Osady oraz Ostrowa,

18.00 Biblioteka Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy – zapraszamy dzieci ze Starych Juch oraz Lisek.

6 grudnia 2014 (sobota)

09.30 – 10.30 świetlica w Grabniku - zapraszamy dzieci z Grabnika, Grabnika Osady oraz Rogal,

11.15 – 13.00 Rogalik – dzieci z Rogalika zapraszamy do Świetlicy w Rożyńsku,

11.30 – 12.30 świetlica w Orzechowie – zapraszamy dzieci z Orzechowa,

13.00 – 14.00 świetlica w Szczecinowie – zapraszamy dzieci ze Szczecinowa,

14.30 – 15.30 świetlica w Gorłówku– zapraszamy dzieci z Gorłówka oraz Zawad Ełckich,

16.30 – 17.30 świetlica w Starych Krzywych – zapraszamy dzieci z Płowc, Nowych Krzywych oraz Starych Krzywych,

18.00 – 19.00 Agroturystyka „Pod Bocianim Gniazdem” w Jeziorowskich – zapraszamy dzieci Laśmiad, Bałamutowa, Królowej Woli, Czerwonki, Sikor Juskich oraz Jeziorowskich.

Koordynują: Elżbieta Topolska (501024282) i Beata Klaus-Gramacka (691259707).

Współorganizatorzy:
Gmina Stare Juchy
Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Zawady Ełckie
Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Skomacka Wielkiego
Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze
Zespół Szkół Samorządowych w Starych Juchach
Biblioteka Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy
Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Juchach JAMA
Klub Wolontariusza
Kawiarenka Obywatelska (radni, sołtysi, instytucje, organizacje pozarządowe, osoby prywatne)